İş

Yıldız Holding, şirketlerini ve çalışanlarını sürdürülebilir bir geleceğe hazırlıyor

Yıldız Holding çalışanları, Boğaziçi Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Sürdürülebilir Kalkınma Analizi Türkiye Ağı (SDSN Türkiye) iş birliğiyle düzenlenen Sürdürülebilirlik Eğitim Programını başarıyla tamamladı.

 

“Bu Dünya Bizim” anlayışı ve tüm paydaşları için sürdürülebilir değer yaratma odağıyla faaliyetlerini sürdüren Yıldız Holding, sektörünün öncüsü olan küresel şirketler arasında yer alma vizyonuyla faaliyetlerini sürdürmektedir. şube sürdürülebilirlik alanında.

Bu kapsamda Yıldız Holding çalışanlarının çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarındaki bilgilerini artırmak amacıyla “Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Sürdürülebilir Kalkınma Analizi Türkiye Ağı (SDSN Türkiye) “Bu Dünya Bizim Sürdürülebilirlik Eğitim Programımız” Tamamlanmış. Yıldız Holding bünyesindeki 17 farklı şirket çalışanının katıldığı 12 haftalık online eğitim programı, Yıldız Holding’in sürdürülebilirlik odak alanları ve stratejik hedeflerine göre özel olarak tasarlandı.

“Sürdürülebilirlik Gündemi”, “Doğanın Geleceği”, “Paydaşlarla Güçlendirme” ve “Paydaşlarla Güçlendirme” başlıklı dört modülden oluşan eğitim programı kapsamında çalışanlara Karbon Yönetimi, Su Yönetimi, Döngüsel Ekonomi, Sürdürülebilir Tarım, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık konularında eğitimler verildi. Geleceğe İlham Vermek”. .

prof. Eser Borak, Prof. Dr. İşk Tektaş, Doç. Aslı D. Helvacıoğlu, Doç. Gökhan Özertan, Aslıhan Arıkan tarafından verilen 24 saatlik eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılar Dr. Aşk Kes, Dr. His S. Öztürk, Prof. Özge Ayşe Kepenek Bozkıroğlu, Bahar Özay, Erman Fenerci ve Aslı Kurtuluş başarı belgesi almaya hak kazandı.

Eskil: Çalışanlarımızın sürdürülebilirlik konusundaki yetkinliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz

Yıldız Holding Kurumsal Strateji, İş Geliştirme ve Birleşme ve Satın Alma Lideri Fezal Okur Eskil, “Yıldız Holding olarak doğanın geleceği için çalışmaya devam ederken, toplumun gelişimine ve geleceğin inşasına daha fazla katkı sağlama hedefimizle yeni bir yola çıkıyor ve bir modül olmayı taahhüt ediyoruz. dönüşüm. Bu dönüşümde başarılı olmak için önce kendimizden başlamalı ve her zaman birlikte hareket etmeliyiz. Bu doğrultuda sürdürülebilirlik çalışmalarımızı tüm paydaşlarımızı kapsayacak şekilde gerçekleştirmeye büyük önem veriyoruz. Yıldız Holding olarak “Bu Dünya Bizim” anlayışıyla sürdürülebilirlik yolculuğumuzu sürdürürken, çalışanlarımızın bu alandaki yetkinliklerini daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Sürdürülebilirlik Eğitim Programı’na katılan çalışanlarımız, Yıldız Holding’in temel sürdürülebilirlik yaklaşımı ve hedefleri hakkında bilgilendirilirken, sürdürülebilirlik alanındaki son gelişmeler ve farklı açılardan yaklaşımlar hakkında kapsamlı bir eğitim alma fırsatı buldular. Sürdürülebilirlik yolculuğumuza ortak oldukları için Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ne ve eğitime katılan tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim.”

 

Atabarut: Eğitim programımız üniversite ve iş dünyası işbirliğinin güzel bir örneği

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Direktörü ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Analiz Ağı (SDSN) Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Tamer Atabarut, “İklim krizi, biyoçeşitliliğin kaybı, kaynakların hızla tükenmesi ve yaşam maliyetlerinin yüksekliği gibi giderek daha fazla yaşadığımız kıymetli küresel sorunlar, insanlığı yeni bir düzen arayışına itiyor. Bu bağlamda çevreye ve insanlığa duyarlı, iyi kurumsal yönetim uygulamalarını benimseyen kurumların değeri de ortaya çıkmaktadır. Geleneksel iş modelleri yerine kurumsal sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyen şirketler bu süreçte öne çıkıyor. Sektörünün öncülerinden Yıldız Holding’in “Bu Dünya Bizim” anlayışıyla başlattığı dönüşüm kapsamında kurumsal sürdürülebilirlik alanında vizyoner bir kimlik kazandırmayı ve bilgi birikimine katkı sağlamayı hedefledik. Yıldız Holding çalışanlarına özel tasarlanan eğitimlerle bu alanda. Hayat boyu eğitime olan karşılıklı inancımızla üniversiteler ve iş dünyası iş birliğinin güzel bir örneği olan bu program için Yıldız Holding yönetimine teşekkür eder, programa katılanları tebrik eder, hepimiz için sürdürülebilir bir yaşam dilerim. ” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu