Haber

Son Dakika Haber: Adalet Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne iftira attığı gerekçesiyle CHP’li Sezgin Tanrıkulu hakkında soruşturma açılmasına izin verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin kurum ve organlarını aşağılamak” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya hakaret etmek” suçlarından dava açtı. TV100’de yayınlanan programda Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik yorumları. soruşturma başlatmıştı. Ancak Tanrıkulu’nun dokunulmazlığı nedeniyle bakanlık soruşturmaya izin vermek zorunda kaldı. Adalet Bakanlığı soruşturma izni verdi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ MECLİS’E GÖNDERECEK”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İzin konusuna ilişkin dosya geldi, izin verildi. Cumhurbaşkanımız bundan sonraki süreçte bunu Meclis’e iletecek.”

TALEP DÜN BAKANLIĞA GÖNDERİLDİ

Tanrıkulu’nun “devletin asker ve polis teşkilatına alenen hakaret ettiği” iddiasıyla soruşturma izni talebi dün Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

NE OLDU?

Sezgin Tanrıkulu katıldığı canlı yayında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin de konuşulabileceğini söyledi. Tanrıkulu, “Türk Silahlı Kuvvetleri 15 köylüyü helikopterden attı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de bunu doğruladı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı her şey eleştiriden muaf değil, biz milletvekiliyiz. Bunları sorguluyoruz. Bunu da soruyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ilişkin bu tür şüpheleri ortadan kaldırmak için.” . Tartışmalı açıklamaların ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Tanrıkulu hakkında soruşturma başlattı.

Detaylar geliyor…

kizilorenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu