Haber

Porketiz’deki şarap üretim tesisindeki iki tankın çökmesi sonucu 2,2 milyon litre şarap, sokakları şarap nehrine çevirdi.

Portekiz’in São Lourenco do Bairroka kasabasında Levira İçki Fabrikası’na ait iki tank beklenmedik bir şekilde çöktü. Çökme sonucu tanklarda bulunan 2,2 milyon litre alkol, kasabanın sokaklarını alkol nehrine çevirdi.

GERÇEK ALANIN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRDİ

Olayın büyüklüğü karşısında şaşkınlığa uğrayan çevre halkı, olası felaketi önlemek için harekete geçti. Yetkililer alarma geçti ve içkinin Certima Nehri’ni kirletmesini önlemek için içkiyi tarlalara yönlendirmek zorunda kaldı.

NEHRE GİTMEK ENGELLENDİ

Anadia İtfaiyesi ise şarabın nehre gitmesine engel oldu. İtfaiye ekipleri ayrıca damıtma tesisinin yakınındaki bir konutun bodrumunun şarapla dolu olduğunu bildirdi. Levira şirketi daha sonra özür diledi ve şarapla ıslanmış araziyi temizledi. Şirket, yaptığı açıklamada, “Temizlik ve onarım masraflarıyla ilgili tüm masrafların sorumluluğunu kabul ediyoruz ve ekiplerimiz bunu hemen yapmaya hazır. Bu durumu mümkün olan en kısa sürede çözmeye kararlıyız.” dedi.

mecitozu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu