Haber

İBB AK Parti Grup Başkanvekili Göksu: ‘İSKİ’nin borcunu 350 milyondan 13 milyar 750 milyona çıkardınız’

İBB AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Göksu: “İSKİ’nin borcunu 350 milyondan 13 milyar 750 milyona çıkardınız”

İSTANBUL – İBB AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi yönetimini eleştirerek, “İSKİ’nin 350 milyon lira olan borcunu ne kadar artırdığınızı biliyor musunuz?” 13 milyar 750 milyona çıkardınız.” .

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, belediye yönetimini eleştirdi. Göksu, “İstanbul’a ve İstanbul halkına karşı sorumluluklarımızı yerine getirip getirmediğimizi hesaba katıyoruz. Kendimizi hesaba katıyoruz ki kalbimiz, aklımız huzur bulsun istiyoruz. Bugün 4 buçuk saat sonra” dedi. Yıllardır yeni çalışma dönemine başlarken sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve kalbimiz huzur içinde.” İstanbul halkının huzurundayız. Ancak iyi kalpli olmak ne bizi, ne AK Parti grubunu, ne de Cumhur İttifakını mutlu etmez. Kalplerimizin mutlu olması ve sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmamız yeterli değildir. Biz bu platformu 4 buçuk yıldır uyarıyoruz. Çünkü biz CHP’yiz. “Çok iyi biliyoruz. Biz bu filmi 30 yıl önce izledik. O zaman olduğu gibi İstanbul’a utanç getireceklerini, İstanbul’un geleceğini karartacaklarını biliyorduk” dedi.

“Yatırımların yüzde 80’i geri döndü”

Belediyenin yatırımlarının yüzde 80 oranında geriye gittiğini belirten Tevfik Göksu, “İstanbul başta ulaşım olmak üzere her konuda geri gitti. Bunu göstermek istiyorum. Oturup çizdiğim fotoğraf bloğu bu değil. Bu benim verim.” Denetim komisyonundan aldım. Burada konuşan arkadaşlara sesleniyorum. Onlar aslında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’dir.” Artık İstanbul’un iflas ettiğini görüyorlar. Tüm yatırımlarda yüzde 80 geri gitti. İBB tüm yatırımlarda geriye gitti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi trafik yoğunluğu açısından dünyada birinci oldu. “İstanbul’un kentsel dönüşümünü 5 yılda çözeceğiz” dedi. Bırakın İstanbul’un 5 yılda kentsel dönüşümünü. “İstanbul’un kentsel dönüşüm stratejisini 5 yılda hazırlayamadınız” dedi.

“İstanbul’u 3 kat küçülttünüz”

Göksu, “4 buçuk yıldır bir şehri yöneten belediye başkanı kürsüye çıktığında başlangıç ​​referansı olarak ne veriyor? 4 buçuk yıldır bu şehri yöneten belediye başkanının yapacağı bir çalışma yok” dedi. buna benim referansım diyebilirsiniz. Tek bir proje gösteremedi. Şu ana kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 40 bin ihalesi oldu. Kaçını televizyonda gördüm? Biliyorsunuz şeffaf olmaları gerekiyordu. Bakın 24 Televizyonda yayınlandı, yine iptal edildi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin özkaynaklarını yüzde 29’dan yüzde 9’a düşürdünüz, İstanbul’u 3 kat küçülttünüz.” kullanılmış.

“İSKİ’nin borcunu 350 milyondan 13 milyar 750 milyona çıkardınız”

İSKİ’nin borcunun arttığını belirten Göksu, “28 milyar borçla aldığınız Büyükşehir Belediyesi bütçesinin borcunu 5 katına çıkardınız. 30 yıl sonra ilk kez İstanbul’u borçlandırdınız. AK Parti döneminde borcun bütçeye oranı yüzde 89’du, yüzde 177’ye çıktı.” “İSKİ’nin 350 milyon olan borcunu ne kadar artırdığınızı biliyor musunuz? 13 milyar 750 milyona çıkardınız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu