Yaşam

Gül Fidanlığı Adası’nın Minik Yürekleri 23 Nisan Coşkusunu Başlattı

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gül Kreş Adası’nın minik öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel kutlama etkinliği düzenledi. Farklı koreografiler ve çeşitli dans gösterileri ile renkli anlara sahne olan etkinlik, ilçedeki Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan ve katılımcılara seslenen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “23 Nisan, Türkiye Cumhuriyetimizin doğuşunda değerli bir yere sahip. Atatürk, TBMM’nin açılışıyla birlikte 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak sunar. Yani Atatürk çocuklara verdiği değerden, değerden bahsediyor. Atatürk, ülkemizde bire bir; milletlerin ve devletlerin geleceği, bugünün çocukları geleceğin büyükleri, servetimiz ve geleceğimiz olan çocuklara emanettir.

Onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamalıyız. Varlığımız çocuklarımız, sermayemiz çocuklarımız… Emek vererek çocuklarımızı büyüten ailelerimize de teşekkür etmek istiyorum. Gül Kreş Adası’nda çocuklarımız emin ellerde. Bu vesileyle rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ederim. Savaşların son bulmasını, kardeş katliamlarının son bulmasını, İslam coğrafyalarına barış ve huzurun gelmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bize bu cennet toprakları bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. dedi.

Başkan Altınok, anaokulu öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek, başarılı bir yaşam diledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu