Ekonomi

UBS/Kelleher: Credit Suisse’in entegrasyonu 3-4 yıl sürecek

UBS Group AG İcra Kurulu Başkanı Colm Kelleher, Credit Suisse’in İsviçre’nin en büyük bankası UBS tarafından yaklaşık 3,3 milyar dolara satın alınmasının ardından şirketlerin entegrasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çarşamba günü bankanın yıllık genel kurulu için hazırladığı açıklamalarda Kelleher, Credit Suisse Group AG’nin entegrasyonunun 3 ila 4 yıl süreceğini ve bu işletmeleri entegre etmenin “büyük miktarda risk içerdiğini” söyledi.

Credit Suisse’in İsviçre ekonomisinin simgesi olduğunu ve ekonomik kalkınmada hayati rol oynadığını belirten Kelleher, “Credit Suisse artık bağımsız bir şirket olmayacak” dedi.

UBS Başkan Yardımcısı Lukas Gahwiler başka bir sunumda, anlaşma tamamlanana kadar “büyük belirsizliğin” devam edeceğini söyledi.

UBS, Credit Suisse’i 3.3 milyar dolara satın aldı.

İsviçre’nin en büyük bankası UBS, yıllardır skandallar ve inanç kriziyle sarsılan Credit Suisse’i 19 Mart’ta yaklaşık 3,3 milyar dolara satın aldı.

Hükümetin aracılık ettiği acil durum anlaşmasının amacı, Credit Suisse’de küresel finans piyasalarına yayılmaya başlayan kredibilite krizine son vermekti.

Anlaşmanın ardından yapılan açıklamada, hissedarların sahip oldukları her 22,48 Credit Suisse hissesi için 1 UBS hissesi alacakları kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu