Yaşam

Taylor Swift’in 10. Albümü ‘Midnights’ İle Rekorlar Kırılıyor

Rekordan rekora koşan Taylor Swift, geçtiğimiz aylarda bu rekorlara yenilerini ekledi. İşte Swift’in 10. stüdyo albümü ‘Midnights’ çıkar çıkmaz elde ettiği başarılar;

Billboard Hot 100 tablosunun ilk 10’unu ele geçirdi!

Geçtiğimiz aylarda ABD’de yayınlanan haftalık müzik dergisi Billboard’un HOT 100 listesinin ilk 10’unu Taylor Swift oluşturmuştu. Bunu başaran ilk sanatçı olarak tarihe geçen Swift, hayranları tarafından ‘Taylor Swift Is the Music Industry’ olarak anılıyor.

Billboard Hot 100 tarihine geçen Swift, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

‘Hot 100 listesindeki ilk 10’un hepsi benim mi??? 10. albümümde??? ŞAŞIRTICI İÇİNDEYİM.

Taylor Swift’in “Midnights” albümü, son 10 yılda dünya çapında 6 milyon adet satan en hızlı albüm oldu.

Spotify’ın geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamaya göre; Taylor Swift, 10. stüdyo albümü “Midnights” ile çıktığı ilk gün Spotify tarihine en çok dinlenen albüm olarak damgasını vurdu.

Spotify’ın bir günde en çok dinlenen albümü resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ve daha 22 Ekim gece yarısını bile göstermeden Taylor Swift, Spotify tarihinde bir günde en çok dinlenen albüm rekorunu kırdı, tebrikler.” lyrics.album’u kullandı!

Müzik platformlarına bakılırsa, rekoru sadece Spotify’da değildi:

Taylor Swift, ‘Midnights’ albümüyle Amazon Music ve Apple Music’te rekorlar kırdı. Amazon Müzik, ‘Tebrikler Taylor Swift. #TSmidnightTS, dünya çapında @amazonmusic’te ilk gün albüm dinlemeleri en çok olan sanatçı oldu.’ sanatçıyı tebrik etti.

Apple Music şunları söyledi: “Taylor Swift, dünya çapında Apple Music’te #SpatialAudio’da yayınlanan en büyük albüm için tüm zamanların rekorunu kırdı.” tweet attı

Son albümü “Midnights” ile 1980’lerden bu yana rekor satışlarda CD satışlarını aşan ilk albüm oldu.

Taylor Swift bir günde 2 milyon konser bileti satarak tarihi bir rekor kırdı. Ticketmaster liderinin açıklamasına göre konser biletlerinin satışa çıktığı gün siteye 14 milyon kişi giriş yaptı.

Ayrıca bilet sorumlusu lideri bu kadar insanla 900 stadın dolabileceğini söylüyor.

Swift, 2013 yılında 8 Billboard Müzik Ödülü ile bir gecede en çok BBMA ödülü kazanan sanatçı oldu ve 2015 yılında yine 8 BBMA ödülü kazanarak kendi rekoruna ulaşan ilk ve tek sanatçı oldu.

21 Kasım 2022’de düzenlenen Amerikan Müzik Ödülleri’nde Taylor Swift, altı kategoride aday gösterildiği tüm ödülleri aldı.

Sizce Taylor Swift rekorlarla dolu bu mesleği hak ediyor mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu