Ekonomi

Moody’s seçim rahatsızlığı: İlk dakikadan operasyona teşebbüs ettiler

Haber7

Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri enflasyonla başa çıkmak için yüksek faiz oranlarını tercih etti. Bu politika ise enflasyon üzerinde beklenen etkiyi göstermemiş ve bankacılık krizinin başlamasına neden olmuştur.

Türkiye ise dünyanın içinden geçmekte olduğu yüksek enflasyon döneminde kendi dinamiklerine uygun bir strateji izleyerek üretime, istihdama ve düşük faizli ihracata odaklanarak ‘Türkiye Ekonomi Modeli’ni devreye soktu.

ENFLASYON 16 AYIN DÜŞÜKLERİNE DÖNDÜ

Enflasyonda da düşüşü sürdüren Türkiye’de enflasyon Nisan’da aylık bazda yüzde 2,39 arttı. Yıllık bazda 16 ayın en düşük seviyesi olan yüzde 43,68’e geriledi.

14 Mayıs seçimlerinin ardından ilk değerlendirmesini yayınlayan kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, daha ilk dakikadan itibaren algı operasyonlarına ve manipülasyona başladı.

SÜRDÜRÜLEMEZ…

Türk Ekonomi Modeli’nin başarısını görmezden gelen kuruluş, Yeni bir Erdoğan döneminin, mevcut alışılmışın dışında ve ‘sürdürülemez’ politikaların, makroihtiyati önlemlerin ve çok yüksek enflasyonlu ağır kur baskılarının devamına işaret edebileceğini savundu.

Notta, Kemal Kılıçdaroğlu’nun zaferinin ortodoks politikalara dönüş olasılığını artıracağını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, bu politikaların aktif bir şekilde uygulanması halinde bunun Türkiye’ye olumlu etki edebileceğini belirterek, bir algı operasyonu gerçekleştirmeye çalıştı. Uzun vadede kredi notu.

murgulajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu