Yaşam

İnci Konusu: Gerçek mi? Yoksa Adaptasyon mu?

Kanal D’nin yeni dizisi İnci Taneleri dün akşam ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Başrollerini Yılmaz Erdoğan ve Hazar Ergüçlü’nün paylaştığı İnciler konusu ise ilgililer tarafından araştırılıyor. Diziyle ilgilenenler için “İnci Taneleri’nin konusu nedir? Bir uyarlama mı yoksa gerçek bir hikayeye mi dayanıyor?” Sorularınızın yanıtlarını bir araya getirdik. İşte detayları sizler için derledik…

İnci Taneleri dizisi 25 Ocak Perşembe günü ilk bölümüyle izleyiciyle buluştu. Senaryosunu Yılmaz Erdoğan yazdı. Dizinin yönetmenliğini Şenol Sönmez üstleniyor. Yılmaz Erdoğan’ın yazıp başrolünü üstlendiği İnci Taneleri’nde Hazar Ergüçlü, Dilber adında bir pavyon dansçısını canlandırıyor. Peki İnciler’in konusu gerçek bir hikayeden uyarlanabilir mi? İşte yazının devamında yer alan Kanal D’nin yeni dizisi İnci Taneleri’nin konusunun derlemesi.

İnciler Neyle İlgili?

 

Eşi ve iki çocuğuyla mutlu bir hayat süren Azem karakteri, öğrencileri tarafından sevilen bir edebiyat öğretmenidir ancak hayatı bir gecede tamamen değişir. Yıllarını dört duvar arasında geçiren Azem’in hapisten çıktığında tek amacı vardır. Çocuklarını bulup yeniden onlarla masaya oturmak istiyor.

Ancak Azem’in unuttuğu tek şey zamandır; Azem’in çocukları için de aynı zor dönemler yaşandı. Artık onlar da zamanın kasırgasından geçmiş, farklı hayatlar yaşamışlardır.

İnci Taneleri dizisi bir uyarlama ya da gerçek bir hikaye değildir. Dizinin senaryosu tamamen Yılmaz Erdoğan tarafından yazılmıştır. Dizi tamamen Yılmaz Erdoğan’ın hayal dünyasından şekilleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu