Haber

Eski futbolcu Andre Schürrle dağ yürüyüşüne başladı

Eski Alman yıldız futbolcu Andre Schürrle, mesleğini dağ yürüyüşlerine yöneltti.

Mainz 05, Bayer Leverkusen, Chelsea, Borussia Dortmund, Wolfsburg, Fulham ve Spartak Moskova gibi değerli takımların formasını yeşil sahalarda giydikten sonra 2020 yılında 29 yaşında futbolu bırakan Schürrle, yeni bir maceraya atıldı. onun mesleği.

Aşırı soğuğa dayanıklılığı nedeniyle “Buz Adam” lakaplı Hollandalı maceraperest Wim Hof’un nefes kontrol yöntemlerini öğrenen ve aylarca aldığı derslerin ardından harekete geçen Schürrle, ilk dağ yürüyüşü deneyimini yaşadı.

Kış mevsiminde hava sıcaklığının -19 dereceye kadar düştüğü Çekya ve Polonya sınırındaki 1.603 metre rakımlı Snezka Dağı’na sadece şortla yürüyerek çıkan Schürrle, sevincini görüntü ve fotoğraflarıyla paylaştı. doruğa ulaştıktan sonra sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabından aldı.

Son derece zorlu şartlar altında oynanan bu spordan keyif aldığını vurgulayan Schürrle, “Üçüncü gün ve Wim Hof’tan aldığım tecrübe sayesinde mükemmel bir ekiple dorukların tadını çıkarıyorum. Hayatımda yaptığım en zor şey buydu. Yaşamın zihnen ve bedenen doruk noktasına yaklaşırken “Vücudumun hiçbir yerini hissedemiyordum ve bunu son enerjimi kullanarak yaptım. Bu tür bir deneyimi asla unutmayacağım. -19 derece soğuğa, kar ve yağmura, 100 kilometreden yüzünüze esen rüzgarla kaldım. Vücudumun sandığımdan çok daha güçlü olduğunu öğrendim. Aklımla ruhumu birleştirdiğimde her şeyi yapabilirim.” sözlerini kullandı.

Schürrle, 2014 FIFA Dünya Kupası’nı kazandığı Almanya milli takımında çıktığı 57 maçta 22 gol kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu