Haber

ÇYDD, Kayseri Türkan Saylan’ı unutmadı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
ÇYDD Kayseri Şubesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hukuk tarihimizin en karanlık günlerinden biri olan 13 Nisan 2009 gününü unutmadık, unutmayacağız! Ergenekon Soruşturması kapsamında ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan ve ÇYDD Yönetim Kurulu üyelerinin evlerine yönelik polis baskınları ve gözaltılar, ÇYDD Genel Müdürlüğü ve çok sayıda şubede yapılan aramalarla devam etti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 33 şubesi ile yönetici ve gönüllülerinin konutları da dahil olmak üzere 81 noktaya baskın düzenlendi; 36 dernek üyesi ve gönüllü gözaltına alındı.

Cumhuriyetin temel giderlerini korumaktan başka hiçbir amacı ve eylemi olmayan derneğimizin Genel Merkezindeki tüm evrak ve bilgisayarlara; İdare Meclisi üyelerimizin konutlarındaki eşyalarına ve aile fertlerinin şahsi eşyalarına kaba bir şekilde el konuldu.

Daha sonra toplanan tüm bu belgelere eklemeler yapılarak geçersiz dijital kayıtlar oluşturularak Prof. Dr. Türkan SAYLAN ve ÇYDD’yi itibarsızlaştırmak için sahte deliller oluşturulmuştur. ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Ayşe YÜKSEL, Prof. Dr. Filiz MERICLI ve Av. Parıltı GERÇEL hakkında iddianamede isnat edilen suçlar bu geçersiz delillere ve polis raporlarına dayanıyordu. Yine ÇYDD Zeytinburnu Şube Başkanı Sema MURAT ve ÇYDD Pendik Şube Başkanı Şeyda Eşsiz hakkında asla kabul edemeyeceğimiz konularda iddianameler hazırlandı.

Yaşadığımız bu karanlık günde Çağdaş Yaşama olan inançlarını hiçbir zaman kaybetmeyen ve bu süreçte destekleriyle her zaman yanımızda olan şube başkanlarımıza, üyelerimize, gönüllülerimize ve tüm çağdaş yaşam dostlarımıza; Özgürlüğümüz için verdikleri mücadeleden dolayı şükranlarımızı bir kez daha yineliyoruz.

Bugün kumpasın 14. yılında yaşananları unutmadık, unutmayacağız…

Bugün FETÖ polisleri ve ÇYDD’ye kumpas kuranlar yargılanıyor. Laiklik unsurunu yok etmek amacıyla kumpaslar kurulduğunu biliyoruz. Derneğimiz tarikatlar ve cemaat teşkilatları konusunda halkı defalarca uyardı. FETÖ’nün gerçek yüzünü ve amacını ilk kez kamuoyuna açıklayan derneğin başkanı Türkan Saylan hocamız oldu, böylece amaç seçildi. Bugün gelinen noktada tarikat ve cemaat örgütlerinin ülkemizi nasıl karanlığa sürüklediğini herkes yaşamıştır.

Bu kez geç de olsa adalet yerini bulacaktır. Ancak geç gelen adaletle ne canımız yandı ne de canımız yandı… Yaşananları geri alamasak da hukuka güveniyoruz.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak tıpkı Prof. Dr. TÜRKAN SAYLAN hocamız gibi demokratik, laik ve çağdaş eğitim, eşitlik ve adalet için yılmadan mücadelemizi yılmadan sürdürüyoruz.

Adalete sonuna kadar inanır, adaletin ancak eğitimle sağlanacağını biliriz. Bugün 34. yılımızda Türkan hocamızın miting meydanlarında dediği gibi “Ne şeriat, ne darbe!” diyoruz.

Laik ve çağdaş bir Türkiye için, Cumhuriyetimizin 100. yılında hep birlikte”

haberhaliliye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu