Yaşam

Çocuklar Hem Eğleniyor, Hem Haklarını Öğreniyor

Kadıköy’de ‘Çocuğum Haklarım Var’ şenliği başlıyor. 18, 19, 20 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek şenlik Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nde.

‘Çocuğum Haklarım Var’ sloganıyla Kadıköy Belediyesi’nin hayata geçirdiği şenlikte üç gün boyunca farklı yaş kümesinden çocuklara ve ebeveynlere yönelik atölyeler, söyleşiler, sinema ve tiyatro gösterimleri yer alıyor. Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü’nün 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında geliştirdiği ve çocuk haklarına farkındalık yaratacak şenlikte çocuklar oyunlar eşliğinde haklarını öğrenecek, bu haklarını yorumlayabilecek ve haklarına ait tahlillerde bulunabilecek. Yetişkinler için ise akademisyenler ve mevzunun uzmanı iştirakçilerle çocukların dijital bağımlılığı üzerinden hakları ve iklim krizinde hakları nelerdir hususlarının konuşulacağı bir söyleşi gerçekleşecek. Şenlik mühleti boyunca Çocukların Kaleminden Çocuk Hakları standı de ziyaretçilerini bekliyor. Stantta, Karikatür Evi’nde devir boyunca gerçekleşen atölyelerde çocukların haklarını, hayal güçleri ile birleştirerek çizdiği çalışmaları yer alıyor.

Çocuğum Haklarım Var Şenliği’nin detaylı programı için Kadıköy Belediyesi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İştirakin kontenjanla sonlu olduğu atölyelere aktiflik tarihinden beş gün evvel Kadıköy Belediyesi web sayfasında bulunan formu doldurmak, tiyatro ve sinema gösterimleri için ise Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nin 02163572837 numaralı telefonundan rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu