Haber

Christophe Galtier’den Messi ve Mbappe açıklaması

Paris Saint Germain’in teknik direktörülüğünü yapan Fransız çalıştırıcı Christophe Galtier, kadrodaki yıldız oyuncuların geleceğine ve kadro yapısına dair açıklamalar yaptı.

“Paris Saint Germain, bir gösteri merkezi konumunda”

İspanyol basınına konuşan Galtier, “Paris Saint Germain, bir şov merkezi pozisyonunda. Grubun başına geçtiğimde birinci niyetim ‘Biz çok fazla gol atmalıyız’ oldu. Bunun için oyuncular için olabildiğince rahat hissedecekleri bir ortam hazırlamaya çalışıyoruz.

Lakin Şampiyonlar Ligi’nde biraz fazla gol yediğimiz doğru. Eğer ileri safhalara geçmek istiyorsak savunmamızı güçlendirmeliyiz. dedi.


“Bayern Münih ve Napoli’nin küme etaplarındaki performanslarına ise hayran kaldım”

Şampiyonlar Ligi’nden elenen büyük kulüplerin sorulması üzerine Galtier, “Juventus, Atletico Madrid ve Barcelona’nın elenmesi beni çok şaşırttı. Bu takımlar her zaman üst turlarda yer almaya alışkın ancak bu durum bize futbolun bilim gibi hesaplanabilir olmadığını gösterir.

Bayern Münih ve Napoli’nin küme evrelerindeki performanslarına ise hayran kaldım, hakikaten çok güzellerdi.” ifadelerini kullandı.


“Bu usul bir teklifi hayatınız boyunca bir defa alırsınız”

PSG’nin teklifini ilk duyduğunda çok şaşırdığını söyleyen Fransız teknik adam, “Luis Campos bana bu türlü bir ihtimal olduğunu söylediğinde kendi kendime ‘Of! Bu inanılmaz’ dedim. Luis ile yalnızca 5-6 dakika konuştuk.

Daha sonra eşimle konuştum ve bana ‘Bu teklifi kabul edecek kadar güçlü hissediyor musun?’ dedi. O kadar güçlü olup olmadığımı bilmiyordum fakat bu biçim bir teklifi hayatınız boyunca bir kere alırsınız.” dedi.


“Leo’nun takımda kalıp kalmayacağı birçok parametreye bağlı”

Lionel Messi’nin performansını ve gruptaki geleceğini pahalandıran Galtier, “Messi’nin Dünya Kupası’ndan sonra performansının düşüp düşmeyeceğini kimse bilemez fakat bunu neden düşüneyim ki? Bu fikrin altında Messi’nin yalnızca Dünya Kupası için hazırlandığı yatıyorsa buna katılmıyorum. Leo’nun kadroda kalıp kalmayacağı birçok parametreye bağlı.

En değerlisi de kendi isteği. Burada memnun mu yahut PSG’de devam etmek istiyor mu? sormamız gereken sorular bunlar. Messi ile bu konu hakkında hiç konuşmadım. Bu Luis Campos ve oyuncu arasında görüşülen bir konu.” dedi.


“Kylian’ın burada kalma sebebi hiçbir vakit para olmadı”

Kylian Mbappe hakkındaki ayrılık haberlerini de değerlendiren Galtier, “Kylian’ın durumu da Messi ile aynı. Eğer bir oyuncu kulübünde mutlu ise ayrılmak için bir sebebi olmaz. Mutlu olmak için de işinizden keyif almalısınız. Şu anda herkes işinden keyif alıyor ve kimsenin ayrılmak için bir sebebi yok.

Kylian’ın burada kalma sebebi hiçbir vakit para olmadı. O, hakikaten PSG’yi çok seviyor ve burada keyifli olduğuna eminim.” diyerek kelamlarını noktaladı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu