Haber

Cansuyu ve Anadolu Gençlik Dernekleri deprem bölgelerinde yardımlarına devam ediyor

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından bölgede Cansuyu ve Anadolu Gençlik Dernekleri çalışmalarını sürdürüyor.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ve Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, deprem sonrası yaptıkları yardımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mustafa Köylü, bölgede toplam 4 binin üzerinde gönüllünün görev aldığını, 100 kişilik uzman ekiplerin AFAD öncülüğünde 5 ilde daha arama kurtarma çalışması yürüttüğünü bildirdi. Köylü, “Rabbime hamd olsun, 33 kardeşimizi enkaz altından sağ olarak çıkardılar” dedi. dedi.

Depremden etkilenen illerde uyum ve lojistik merkezler kurduklarını söyleyen Köylü, Türkiye genelinde toplanan yardımların 300 TIR ve araç olarak deprem bölgesine gönderildiğini bildirdi.

Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, 10 ilde 12 aşevi kurduklarını, 50 bine yakın battaniye dağıttıklarını, bölgeye portatif tuvalet, bebek bezi, mama, soba, hijyen paketi gibi çok sayıda malzeme ulaştırdıklarını anlattı.

-Farklı illere giden depremzedeler için kardeş ev işi

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, depremin ilk saatlerinde Ulusal Gençlik Vakfı ve Cansuyu Derneği ile görüşmeye geldiklerini söyledi.

Bölgedeki illerde lojistik ve uyum merkezleri kurduklarını belirten Turhan, beyin sarsıntısı bölgesindeki yaraları sarmak için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Anadolu Gençlik Derneği ve Ulusal Gençlik Vakfı’nın depremzedelere öğrenci yurtları ve yurtlar açtıklarını belirten Turhan, farklı illere giden depremzedeler için ‘kardeş ev’ projesi başlattıklarını da ifade etti.

Salih Turhan, “Ücretsiz olarak üniversite sınavına giren gençlerimizi Anadolu Gençlik Derneği’nin yurt genelindeki yurtlarında ağırlayacak ve sınava hazırlık aşamasına katkı sağlayacağız.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu