Haber

Anma Töreni Çiçekleri İle Atatürk Bahçeleri Kurulacak

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları öğrencileri, çınarın kolları kesilmesin diye köşkünün yerini değiştiren Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ü sürdürülebilir bir etraf için manalı bir aktiflikle andılar. Öğrenciler, 10 Kasım’da okula gelirken, Atalarına sunmak üzere yanlarında buket yerine saksı çiçekleri getirdiler. Ekolojiye dayanak hedefiyle çiçeklerde ikram kağıtları, kurdele vb. kullanmadılar ve Ata’ya sunulan çiçeklerle okullarında Atatürk Bahçeleri oluşturdular.

“Bir köşk için bir ağacı feda edemem” diyerek Yalova’da ulu bir çınarın kolları kesilmesin diye köşkünün yerini değiştiren Atatürk’ün çocukları, 10 Kasım’da Ulu Önder’i manalı bir aktiflikle andılar. İzmir SEV İlköğretim Kurumları öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Ata’ya Hürmet Yürüyüşü kapsamında sürdürülebilir bir etraf için manalı bir aktiflik düzenlediler. Ataları için okula buket çiçekler yerine çiçeklerin israf olmaması, kalıcı ve etrafa katkısı olması gayesiyle saksı çiçekleri getirdiler.

25. kuruluş yılında sürdürülebilirlik teması üzerine çalışan Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları, Atatürk’ün çevik, yaratıcı, tabiat sever kişilik özelliklerini öğrencilerinde içselleştirmek, sürdürülebilir kalkınma amaçlarından iklim hareketine vurgu yapmak maksadıyla bu sene de saksı çiçeklerini tercih etti.

ATA’NIN TABİAT SEVGİSİNİN İZİNDE…

25. eğitim ve öğretim yılında Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları, öğrencilerini kurum ideolojisinin en kıymetli modülü olan “Atatürk’ün izinde yaşa” mottosu ile yetişme sorumluluğunu taşımayı sürdürüyor. Dünya başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün karakter özelliklerini, tabiat ve hayvan sevgisi ile ilgili fikirlerini, unsurlarını ve bakış açısını öğrencilerinin öğrenmesini ve hayatlarının modülü haline getirmesini hedefliyor.

Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları, her sene gerçekleştirdiği farklı uygulama ve etkinliklerle, sürdürülebilirlik temasında çalışmalarıyla, öğrencilerinin gezegenin ve insanlarının geleceği için kritik kıymete sahip olan sürdürülebilir kalkınma maksatlarına yönelik farkındalık ve alışkanlık kazanmasına yönelik çalışmalar yapıyor.

BUKET YERİNE SAKSI ÇİÇEKLERİ

Bu çerçevede, 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Ata’ya Hürmet Yürüyüşü kapsamında İzmir SEV öğrencileri okula gelirken, Atalarına sunmak üzere yanlarında buket çiçekler yerine kalıcı olması hedefiyle saksı çiçekleri getirdiler. Merasimlerin akabinde, yerleşke alanında belirlenen alanlarda bu çiçeklerle “Atatürk Bahçeleri” oluşturulacak. Ayrıyeten getirilen saksı çiçeklerini ekolojiye dayanak gayeli armağan kağıtları, kurdele vb. ile sarmayarak, Ulu Başkan Atatürk’ün tabiat sevgisine hürmetlerini sundular.

ANMA TÖRENLERİ

Okulda yapılan merasimlerde 1938 yılının bir Perşembe sabahı kaybettiğimiz Ulu Başkan Atatürk’ü yeniden bir Perşembe günü hürmet ile anan öğrenciler, gerçekleştirdikleri drama şovları, koro ve şiir sunumları ve zeybek danslarıyla, gezegenin ve insanlığın uygunluğu için daha çok çalışacaklarına kelam verdiler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu