Haber

Adilcevaz’da depremden etkilenen illerden 650 kişi ağırlandı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 650 kişi, Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde hayırseverler tarafından tahsis edilen evlerde kalıyor.

Kaymakamlık ve belediyenin tahsis ettiği araçlarla ilçeye getirilen 185 aileden 650 kişi belirlenen evlere yerleştirildi.

Kaymakam İsmail Demir, Belediye Başkanı Necati Gürsoy, İlçe Müftüsü Erkan Karaca ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Şakir Sözer, depremzedelerin ailelerini ziyaret ederek taleplerini dinledi.

Demir, ülkenin büyük bir felaket yaşadığını ve bu acıyı herkesin derinden hissettiğini söyledi.

Demir, evleri yıkılan veya hasar gören bazı kişileri ilçede misafir ettiklerini söyledi. söz konusu.

Başkan Gürsoy ise, “Hayırsever vatandaşlarımız kirasız evlerini tahsis ettiler. Biz de erzak ve gıda desteği sağlıyoruz. Kaymakamlığımızla depremin olduğu ilk günden bu yana 12 tır yardım malzemesi gönderdik. Mayıs ayı Allah bir daha böyle felaketler yaşamasın. Milletimizin başı sağolsun.” dedi.

Hatay’dan gelen Suzan Teçmen, Adilcevaz halkının depremzedeler için tek yürek olduğunu belirterek, “Adilcevaz halkı buraya geldiğimiz günden beri bize sahip çıktı. Her türlü yardımı evimize getirdiler. Teşekkürler. Adilcevaz halkına çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Malatya’dan gelen Nermin Neccar, ilçede tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ve çocuklarının okula yerleştirildiğini anlatarak, kendilerine yardım edenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu