Haber

Adana’da Fas uyruklu 3 kişinin telefon ve parasına el koyan 3 zanlıya dava

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde Fas uyruklu 3 kişinin telefon ve paralarına el koyan 2’si tutuklu 3 sanık hakkında 22’şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Geçen yıl 18 Aralık’ta “silahla gece birden fazla kişiyi yağmalamak” ve “cebir kullanarak tehdit veya aldatmak suretiyle kişi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçlarından tutuklanan DD, AK ve BY hakkında savcılık tarafından yürütülen soruşturma “, tamamlandı.

Sanıklar için 22 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede sanıkların geçen yıl 13 Aralık’ta İstanbul’dan turistik amaçlı otobüsle Mersin’e gelen ve gece kalacak otel bulmaya çalışan Fas asıllı AA, AH ve YE’yi minibüsle takip ettikleri belirtildi. Tehdit ettikleri ve zorla araca bindirdikleri belirtildi.

Fikir ve eylem birliği içinde hareket eden sanıklar, merkez Seyhan ilçesi Havuzlubahçe Mahallesi’nde daha önce kiraladıkları konuta 3 Faslıyı getirerek, bu konutta 4 gün boyunca zorla alıkoyan sanıklar, AA’ya 1.400 Euro, AH’ye 250 Euro, Y.’ye .E’nin müştekilere ait 220 Euro ve 4 cep telefonuna el koyduğu, DD, AK ve BY’nin “silahlı birden fazla kişiyle gece yağma” suçunun 15’er yıl olduğu belirtilen iddianamede, “Cebir, tehdit veya aldatma” suçundan, “Hürriyetten yoksun bırakma” suçundan 7 yıl olmak üzere toplam 22 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen 2’si tutuklu 3 sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu