Haber

Yunan basınının gözü Türkiye’de! 14 Mayıs seçimleriyle ilgili bir anket de paylaştılar.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala cumhurbaşkanı adayları da belli oldu. YSK; Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan ve Sinan Ogan’ın adaylığını açıkladı. Gelişmeler takip edilirken anket firmaları da çalışmalarına hız verdi.

“ERDOĞAN 8 PUAN ÖNDE”

Gözler seçimlere çevrilirken Yunan basınında dikkat çekici bir anket haberi yer aldı. Haber, son anket sonuçlarını yayımlayan Protothema Gazetesi’nde “Türkiye’de seçimler: Erdoğan sekiz puan önde” manşetiyle yayınlandı.

İTTİFAKLAR KARŞILAŞTIRILDI

Anket haberiyle okuyucusunun beğenisine sunulan gazetede Cumhur İttifakı için “Dörtlü İttifak”, Millet İttifakı için “muhalefet ittifakı” ifadeleri kullanıldı. Makalede, “Dörtlü ittifak, muhalefet ittifakının% 34’üne karşı% 42’de. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim yarışında tüm kartlarını oynamaya kararlı görünüyor.” söylendi.

Bir başka Yunan televizyonu, Ethnos, Türkiye’deki seçimlerle ilgili olarak, “Muhalefet ile Recep Tayyip Erdoğan arasındaki çekişme, Türkiye seçimleri öncesinde uç noktalara itildi.” kelimeler yer aldı.

haberbozyazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu