Sağlık

Televizyon Tarihinde İlişkilerden Uzaklaştığımız En Zehirli 10 Çift

Biz izlerken fark etmesek de dizide çok toksik çift var. İlişkilerini incelediğinizde ilgi ne kadar toksik diyeceğiniz çiftler dizisini sizler için derledik. Televizyon tarihinin en zehirli çiftlerini merak edenler için hemen içeriğe geçelim!

1. Kelly ve Ryan

The Office’in efsane çifti, dizi tarihinin en zehirli bağlarından birini yaşıyor. İlgi nasıl olmaz diye merak ediyorsanız Kelly ve Ryan ilişkisine göz atabilirsiniz. Sürekli ayrı kalan ve barışan çift, birbirlerini kıskandırmak için çeşitli yollar dener. Manipülasyonda usta olan bu ikiliyi izlerken toksik bağın ne demek olduğunu öğreneceksiniz.

2. Kavalcı ve Alex

Orange Is the New Black’teki mahkûmlar Piper ve Alex zehirli bir çiftin örnekleridir. Birbirlerini sevmelerine rağmen bunu gösterme yöntemi çok yanlıştır. Toksik bağın tarifini öğrenmek için aramanız gereken bağlantı bu ikilinin alaka düzeyidir. Hapishaneden önce birlikte olan ikili, hapishanede hep ayrılıp barışarak aşklarına devam ederler.

3. Aşk ve Joe

Birbirimize aşık olarak izlemeye başladığımız You dizisinin çifti Joe ve Love aslında toksisitenin kitabını yazan bir ikili. Toksisite nedir sorusunun cevabını bu bağlamda bulmak zor değil. Birbirlerine olan kıskançlıklarını abartan ikili, ilgilenen yabancıları öldürmekten de çekinmiyor. Love’ın kıskançlık nöbetlerine Joe’nun saplantılı saplantıları da eklenince, dizi tarihinin en tehlikeli zehirli çifti olurlar.

4. Cristina ve Owen

Grey’s Anatomy’nin sevilen karakterleri Owen ve Cristina arasındaki ilişki başlangıçta herkesi mutlu etse de, Owen ve Cristina’nın kendi sorunlarını ilişkiye sokmasıyla ilişkileri zehirli hale geldi. Yaşadıkları bireysel sorunlar onları ayrılma ve uzlaşma noktasına getirir. Birbirlerine güvenmeyen çift, sonunda Cristina’nın kürtaj yaptırması ve Owen’ın aldatmasıyla yollarını ayırdı.

5. Midge ve Joel

Midge ve Joel, The Marvelous Mrs. Maisel dizisinin başında müthiş bir çift gibi görünseler de Joel’in aldatması bu ikilinin hayatını tamamen değiştirmiştir. Midge’in hile yaptıktan sonra komedi kariyeri Joel’i kıskandırdı. Barışmış bir çiftin bağı, toksik bir bağın tüm belirtilerini taşır.

6. Rory ve Dean

Gilmore Girls’ün en tatlı çifti olarak kabul edilseler de, aslında Rory ve Dean’in ilişkisinin zehirli bir tarafı var. Rory’nin ilk erkek arkadaşı Dean’le olan bağı başta mükemmele yakın olsa da, bu ilişkinin zehirli yönü daha sonra ortaya çıkmaya başladı. Dean’in aşırı kıskançlığı ve Rory’den sürekli ayrılığı bu işaretlerden bazılarıdır. Dean’in manipülatif bir yönünü de gördüğümüz bu ilgi, dizi tarihindeki toksik ilişkilerden biridir.

7. Blair ve Chuck

Dedikoduların hiç bitmediği Gossip Girl dizisindeki zehirli bağ deyince elbette akla Blair ve Chuck çifti gelir. Chuck ve Blair birbirlerini seviyor gibi görünseler de aslında aralarındaki ilgi zehirli bir bağdır. Bu ikisinin ilişkisinde övünme, aldatma ve manipülasyona zehirli bir ilgisi olan her şey var.

8. Buffy ve Melek

Buffy bir vampir avcısı, Angel ise güzel bir vampir. Buffy the Vampire Slayer bize imkansız aşkın ne olduğunu, onu izlemenin acı verdiğini gösteriyor…

9. Rachel ve Ross

Friends hayranları aşklarına bayılırken, Rachel ve Ross bağı da toksik bir bağın belirtilerini gösteriyor. Ross’un aşırı kıskançlığı ve Rachel’ın bencilliği bu bağı zehirli hale getirir. Ross’un Rachel’a yıllarca takıntılı olduğunu daha bağ başlamadan önce gördük. Bağlantı boyunca ayrılıklardan ve aldatmalardan söz edilirken, bu ilişki de zehirli bağlantıların ortasındadır.

10. Carrie ve Bay Büyük

Sex and the City’de Carrie ve Mr. Big’in büyük aşkı efsane gibi görünse de aslında toksik bir ilişkinin sözlükteki tanımı gibi bir ilişkidir. Bağlanmayı reddeden Bay Büyük ve ondan ayrılamayan Carrie zehirli bir çifttir. Carrie’nin bu zehirli ilişkide her zaman mutsuz olduğu açık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu