Haber

Okul Sporları Etkinlikleri Yıldız Bilek Güreşi İl Şampiyonası Samsun’da Yapıldı

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Etkinlikleri Yıldız Kız-Erkek Bilek Güreşi İl Birinciliği müsabakaları Samsun’da yapıldı. Yarışmalar sırasında İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş sporcularla bilek güreşi yaparak, dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

İlkadım Belediyesi Mete Adanır Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı karşılaşmalarda 16 okuldan 218 sporcu okullarının başarısı için mücadele etti. 32 sıklet kategorisinde sağ ve sol kol sporcularının da aralarında bulunduğu toplam 218 sporcunun mücadele ettiği mücadele, izleyenleri heyecanlandırdı.

İl şampiyonluğu maçlarına katılarak öğrencilerin heyecanına ortak olan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, önce Federasyon İl Temsilcisi Numan Güvelioğlu, ardından da yarışmaya istekli gençlerle bilek güreşi yaptı.

“Spora ve sporcuya karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz”

Spora ve sporcuya her zaman destek verdiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için özellikle spora yönlendirmeliyiz. Çocukların ve gençlerin spor faaliyetlerine yönelmeleri son derece önemli. Sonuç olarak çok başarılı sporcularımız var ve olmaya da devam ediyor.” “Bu gelişmeler amatör sporlara ve okullarda spor faaliyetlerine olan ilgiyi artırdı. Çocuklarımızı ve gençlerimizi spor salonlarında ve sahalarda daha fazla görmek istiyoruz. Bizler İlkadım Belediyesi olarak bu doğrultuda üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz, şu ana kadar yaptığımız gibi.” “dedi.

Maç sonunda dereceye giren sporcu öğrencilere ödüllerini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve Federasyon İl Temsilcisi Numan Güvelioğlu takdim etti.

Programda Önder Demirtaş için sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı ve hatıra fotoğrafı çekildi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu