Ekonomi

MicroStrategy, Bitcoin ağındaki yeni projesini duyurdu

Investing.com – MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, Bitcoin ağında geliştirilen ve “MicroStrategy Orange” adını verdikleri merkezsiz kimlik platformu projesini duyurdu.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

MicroStrategy, dün gerçekleşen Bitcoin For Corporations Konferansı’nda yaptığı duyuruda çözümün Bitcoin Blockchain ağında açık kaynaklı ve merkezsiz bir kimlik protokolü olacağı bildirildi. Bu projede şirket, merkezsiz tanımlayıcılar (DID) aracılığıyla kimlik bilgilerinin, Bitcoin adreslerinin işlemleriyle bağlantılı olmaması gibi takma isimle kullanımına izin verilecek.

MicroStrategy Orange; Orange Service, Orange SDK ve Orange Applications olmak üzere 3 temel bölümden oluşacak. Orange Service ile şirketler, çalışanlarına merkezsiz bir tanımlayıcı atayabilecek. Orange SDK ve Orange uygulamalarıyla çalışanlar, çeşitli cihazlarda Bitcoin ağı üzerinde saklanan bu kimliklerini kullanabilecekler.

MicroStrategy, önümüzdeki dönemlerde Orange uygulamalarını mesajlaşma platformları, sosyal medya ağları ve fintek sektörüne doğru genişletmeyi planlıyor.

MicroStrategy’nin projesi, yeni bir dönüm noktası olarak görülüyor

Blockchain ağı üzerinde küresel açıdan kullanılabilecek en bilinen dijital kimlik ve finans ağı projesini şu an MicroStrategy yürütüyor. MicroStrategy’nin de Bitcoin ağı üzerinden benzer bir sistem kurarak Worldcoin’e rakip olabileceğini görebiliriz. Bununla birlikte küresel yazılım şirketinin bu hamlesi, Bitcoin ağının kurumsal çözümler için kullanılması konusunda önemli bir dönüm noktası olarak görülüyor.

Michael Saylor konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu anda kurumların, Bitcoin ağına göre zayıf bir güvenliğe sahip olduğunu söylerken Blockchain ağını kullanarak daha üst seviye bir güvenlik düzeyi oluşturulabileceğini iddia etti.

Bu gelişmenin haricinde MicroStrategy, bu hafta ilk çeyrek kazanç raporunu açıkladı. Raporda 53,1 milyon dolar net zarar açıklayan şirket, aynı zamanda Nisan ayındaki Bitcoin alımlarıyla kripto varlık miktarını 214.400 BTC’ye çıkardığını duyurdu.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu