Haber

Kemer’de Orman Yangınında Mahallede Kaygı

ALEVLERİN YAKLAŞTIĞI MAHALLEDE TEHLİKE

? Kemer’de üçüncü gününde devam eden orman yangınına müdahale 10 uçak, 29 helikopter, 80 fıskiye, iş makinesi ve 654 işçi ile devam ediyor. Sarp ve kayalık zeminde devam eden yangında alevler, ilk çıkış noktası olan Değirmendere’deki konutların yanında zirveye ulaştı. Alevler nedeniyle zirvede yoğun duman oluştu.

Değirmendere Mahallesi sakinleri yangın nedeniyle huzursuz oldu. Mahalle sakinleri, söndürme çalışmalarını evlerinin damlarından ve sokaklardan endişeyle takip etti. Yangının yayılmasını yavaşlatmak veya şiddetini azaltmak için kullanılan geciktirici, uçaktan mahalleyi çevreleyen zirvedeki alevlere atıldı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da mahalleye gelerek, itfaiye çalışmalarını havadan takip ederek vatandaşlarla sohbet etti. Önder Topaloğlu, “Pazartesi günü saat 21.08’de orman yangını başladı. 5 dakika içerisinde yangına karadan müdahale edildi. Burası Milli Park olduğu için, burası Milli Park olduğu için rüzgarın etkisiyle alevler yayıldı. . “Kayalık bölgede yol yok. Karadan çok az müdahale var. Ekipler, yangının yerleşim alanına inmemesi için zirvenin kuzey ve güney yamaçlarında yolun açılmasını bekliyor. Vatandaş tedirgin olmasın” dedi.

haber-kagithane.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu