Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya “Kahramanlar” Operasyonunu Duyurdu: “8 İlde 21 Mağara ve Barınma Yeri Yok Edildi”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütü üyelerine yönelik 8 ilde gerçekleştirilen “Kahramanlar” operasyonunun ayrıntılarını açıkladı. 18 bin 500 jandarmanın katıldığı operasyonlarda 21 mağara ve barınak yıkıldı.

Neredeyse her sabah gerçekleştirilen yeni bir operasyonun detaylarını paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu sabah bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik “Kahramanlar” operasyonunu anlattı.

Bakan Ali Yerlikaya operasyonu şu sözlerle duyurdu:

BÖLÜMLÜ TERÖR ÖRGÜTÜ (BTÖ) TERÖRİSTLERİNİN KIŞ AYLARINDA KIRSALDA BARINMAK İÇİN HAZIRLADIĞI MAĞARA VE BARINAKLARIN YIKILMASI İÇİN gerçekleştirilen “KAHRAMANLAR” OPERASYONUNDA 8 İLDE 21 MAĞARA VE BARINAK YIKILDI.

TERÖRİSTLERİN İNLERİNİ TEKRAR YOK EDİYORUZ, YOK ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

ŞIRNAK, HAKKARI, VAN, BİTLİS, BİNGÖL, TUNCELİ, ERZURUM VE KARS’ta Cudi Dağı kırsalı, Silopi kırsalı, Kazan Vadisi, Yüksekova kırsalı, Başkale kırsalı, Bilice kırsalı, Tatvan kırsalı, Alaçık kırsalı, Şenkaya kırsalı ve Kağızman kırsalında J-SIHA Atak helikopterlerinin de aralarında bulunduğu 18 bin 500 Jandarma personelinin gerçekleştirdiği operasyonlarda,

1 adet uçaksavar silahı,

8 adet AK-47 piyade tüfeği,

26 RPG-7 roketatar mühimmatı,

28 RPG-7 roketatar itici kartuşu,

2 adet 3 kg’lık TNT, (bomba eylem cihazlarıyla imha edildi)

3 adet M1 piyade tüfeği,

4 makineli tüfek,

3 el bombası,

3 adet EYP (jandarma, polis ve asker geçiş güzergahları boyunca yollara yerleştirilmek üzere hazırlanmıştır)

9.838 adet mühimmat,

35 tüp,

5 radyo ile çok sayıda gıda, yaşam ve sağlık malzemesi ile organizasyonel dokümana el konuldu. Terör örgütünün kış aylarında kullanılmak üzere hazırladığı barınaklar tek tek tespit edilerek imha edildi.

Kahraman jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilene kadar kararlılıkla devam edecektir.

İşte Ali Yerlikaya’nın paylaştığı operasyon sahneleri…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu