Ekonomi

Güçlü Dördüncü Çeyrek Sonuçlarının Ardından ZoomInfo Payları %21 Yükseldi

ZoomInfo Technologies’in (ZI) hisseleri, şirketin analistlerin tahminlerini aşan dördüncü çeyrek sonuçlarının açıklandığı Pazartesi günü borsanın kapanmasının ardından %21’den fazla arttı.

Yazılım ve veri şirketi, hisse başına 0,25 dolar olan konsensüs tahminini aşarak hisse başına 0,26 dolar kazanç bildirdi. Şirketin geliri de beklentileri aştı ve 310,68 milyon dolarlık beklentilere kıyasla 316,4 milyon dolar oldu.

Düzeltilmiş işletme geliri marjı çeyrekte %40 olarak gerçekleşti ve şirket, 126 milyon dolarlık kaldıraçsız serbest nakit akışı bildirdi.

ZoomInfo, önümüzdeki çeyrekte hisse başına kazancın 0,23 dolar ile 0,24 dolar arasında olmasını bekliyor; bu da analistlerin ortalama 0,23 dolar tahminiyle uyumlu. Şirket, ilk çeyrek gelirinin, piyasa analistlerinin 308,7 milyon dolarlık tahminine kıyasla 307 milyon ila 310 milyon dolar arasında değişeceğini tahmin ediyor.

ZoomInfo, 2024 yılının tamamında hisse başına kazancın 0,99 ile 1,01 dolar arasında değişmesini beklerken, piyasa analistleri 0,99 dolar tahmininde bulunuyor. Şirket yıllık gelirinin 1,26 milyar dolar ile 1,28 milyar dolar arasında olmasını beklerken, analistlerin ortalama bahisi 1,27 milyar dolar.

ZoomInfo Kurucusu ve CEO’su Henry Schuck, “Yılı, beklentilerimizi aşan, kârlı olmaya ve serbest nakit akışı yaratmaya devam eden güçlü, sıralı gelir artışıyla tamamladık” dedi.

“Satış temsilcilerinin performansını artıran, yapay zeka destekli çözümümüz ZoomInfo Copilot’u tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Copilot, ulaşılacak en uygun kişiler, etkileşim zamanlaması ve çeşitli kanallar arasındaki iletişim içeriğine ilişkin yapay zeka odaklı öneriler sunuyor.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu