Haber

CHP’de aday çalışmaları sürüyor: Muğla ve Antalya açıklanabilir

ANKARA-CHP Parti Meclisi önünde aday belirlemek için bir araya gelen Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Başbakan’a sunacakları adayları netleştirmeye başladı.

Buna göre Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Başbakanlığa sunulmasına karar verildi.

BÖCEK’E BAŞBAKAN’DAN İTİRAZ OLABİLİR

Antalya’da yapılan anketlerde diğer aday Ümit Uysal’ın az farkla önünde yer alan Muhittin Böcek’i Başbakan’a sunmaya karar veren MYK üyelerinden bazıları, Başbakanın bu isme itiraz edebileceği tahminlerini iletti.

İSTANBUL İLÇELERİ AÇIKLANABİLİR

CHP MYK, İstanbul’un birçok ilçesinin adaylarını kesinleştirerek Başbakanlığa sundu. Adaylara Şişli’den Emrah Şahan, Beşiktaş’tan İstek Akpolat ve Bahçelievler’den Gülizar Emecan’ın aday gösterileceği öğrenildi.

ADIGÜZEL ÖNERİLMİŞTİ AMA REZERVASYONLAR VAR

Ataşehir’e eski MYK üyesi Onursal Adıgüzel’in önerileceği iddia edilirken, bu isimle ilgili çekincelerin dile getirildiği belirtildi.

YAVAŞ’A YAKINLIĞI ÖZARSLAN, FORMÜL ARAYAN MAMAK’A KABUL ETMEDİ

Öte yandan, Mamak konusunda tartışmaların yaşandığı MYK’da, Mansur Yavaş’a yakınlığıyla bilinen eski YETERLİ Partisi üyesi Mesut Özarslan’ın adaylığının Mamak ilçe teşkilatı tarafından kabul edilmediği ve formül hazırlandığı kaydedildi. bunun için aranıyordu.

TEKİRDAĞ VE HATAY’IN DAHİL BAZI ŞEHİRLERİNİN YENİDEN DEĞERLENDİRMEYE ALINDIĞI İDDİASI

Öte yandan, daha önce Tekirdağ için açıklanan eski Milletvekili Candan Yüceer, Hatay için daha önce açıklanan mevcut belediye başkanı Lütfü Savaş, Konyaaltı için açıklanan Cem Kotan ve Mezitli için daha önce açıklanan Ahmet Serkan Tuncer’in isimlerinin de gündeme geleceği iddiası. Merkez Yönetim Kurulu’nda yeniden değerlendirilmek üzere tartışılan konu kulislere yansıdı. . Parti Sözcüsü Deniz Yücel, devam eden toplantının ilk bölümünde böyle bir konunun gündeme gelmediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu