Haber

Cem Bölükbaşı pistlere dönüyor

İSTANBUL (IGFA) – Espordaki başarılarının ardından açık tekerlek yarışları serisine geçiş yapan ve 2022’de Türkiye’yi uluslararası arenada temsil ederek Formula 2’ye yükselen Bölükbaşı, Pazartesi günleri TGM Grand Prix ve Spectacular Formula testlerine katılacak ve salı günleri Motor sporlarının ana organizasyonlarından biri olan ve Japonya’da düzenlenen Magnificent Formula, Formula 1’e en yakın seviyeli yarış serisi olarak kabul ediliyor.

Cem Bölükbaşı’nın TGM Grand Prix aracı #55, Türkiye’de meydana gelen depremde hayatını kaybedenler ve afetten etkilenen tüm vatandaşlar anısına “#PrayForTürkiye” logosuna da sahip olacak.

2017’de başladığı Dünya Formula 1 Espor Şampiyonası’ndan yükselen ve 2019’da açık tekerlek yarışları serisine geçen, Euroformula Open Avrupa Şampiyonası ve Formula 2’de Türkiye’yi temsil eden Cem Bölükbaşı, bir kez daha pistlere çıkmaya hazırlanıyor. Japonya. Bölükbaşı’nın bu değerli adımı, aylar sonra bu hafta sonu Formula 1’in başlamasının heyecanını yaşayan otomobil yarışları dünyasının hayranlarını bir kez daha sevindirdi.

Japonya’da düzenlenen ve 1970’lerin başına kadar uzanan Great Formula, Michael Schumacher, Ralf Schumacher, Pedro de la Rosa, Eddie Irvine, Kamui Kobayashi, Stoffel Vandoorne ve dahil olmak üzere birçok başarılı Formula 1 sürücüsü için harika bir deneyim ve başarı oldu. Pierre Gasly. Geliştirdikleri bir seriydi. Cem Bölükbaşı’nın TGM Grand Prix ile katılacağı Spectacular Formula testleri, birbirinden heyecanlı yarışlara sahne olmuş ünlü Suzuka Pisti’nde Pazartesi ve Salı günleri yapılacak.

kozluk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu