Yaşam

Beyin gücü yüksek kişiler diğerlerinden farklı olan kiviyi 7 saniyede bulabilirler. Onlardan biri misin?

Başkalarından farklı olanı bulmak amacıyla hazırlanan zeka testleri görsel zeka testleridir. Görsel zeka testleri, görsel hafızanızı ve zeka seviyenizi test etmek ve geliştirmek için hazırlanır. Mantıksal akıl yürütme ve problem çözme yeteneklerini ölçer.

Zeka testleri, her ne kadar uzmanlar tarafından yapılan gerçek IQ testleri kadar olmasa da, görsel hafıza ve gözlem yeteneklerini test ettiği için kişinin eğilimlerine dair pek çok detayı ortaya çıkarabiliyor. Psikanalizin birçok alanında görsel zeka testlerinin bu formu, kişinin karakteri hakkında bilgi edinmek için kullanılır.

Başkalarından farklı olanı bulmaya yönelik hazırlanan zeka testleri, görseldeki bir nesnenin birden fazla benzer nesneyle karşılaştırılıp aralarındaki farkın bulunmasına dayanmaktadır.

Eğlenmeye ve kendinize meydan okurken büyümeye hazır mısınız?

DİĞERLERİNDEN FARKLI KİVİYİ BULUNDiğerlerinden farklı olanı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla tasarlanan yukarıdaki görselde 5 satır ve 7 sütundan oluşan bir kivi görseli kümesi görüyorsunuz. Bu kivi fotoğraflarının hepsi birbirinin aynısı ancak sadece bir tanesi diğerlerinden farklı ve biz sizden bu farklı olanı bulmanızı istiyoruz.

Her zeka testinde olduğu gibi bu zeka testinde de diğerlerinden farklı olanı bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir zaman sınırımız var. Bu mücadeleyi başarıyla tamamlamak için yalnızca 7 saniyeniz var.

Zihninizi boşaltın ve görselliğe odaklanın. Mücadeleye katılma zamanınız şimdi başlıyor!

Görseldeki kivilerin arasından diğerlerinden farklı olanı bulmak için sadece 7 saniyeniz var. Görüntüyü zihninizde bölümlere ayırın ve her parçayı hızla inceleyin. Fark mutlaka gözünüze çarpacaktır.Zihninizin size oynadığı oyunlara aldırış etmemeye çalışın. Tüm kivi fotoğrafları birbirinin aynısı olduğundan farkı tespit etmekte biraz zorlanabilirsiniz. Ancak diğerlerinden farklı olanı bulduğunuzda, görsele her baktığınızda fark ilk gözünüze çarpacak ve neden bunu fark etmekte zorlandığınızı asla anlayamayacaksınız.

Zaman doldu! Başkalarından farklı bir şey bulabildin mi?

Kiviyi zaten farklı bulan okurlarımızı tebrik ederiz. Ancak bazı okuyucularım diğerlerinden farklı bir şey bulmakta zorlanmış ve hala bulamamış olabilir. Şimdi bu çabamızın analiz görselini sizlerle paylaşacağız.

KİVİNİN DİĞERLERİNDEN FARKLI YERİ

Evet görsel zeka testinin sonuna geldik ve mücadele bitti. Tamam, farklı kivi resmi neredeydi? Gelin birlikte öğrenelim;Evet diğerlerinden farklı olan kivi 2. sıra 3. sütundaydı. Peki, size verilen bu dönemde diğerlerinden farklı bir şey bulabildiniz mi ya da döneme ilişkin zorluklar yaşadınız mı, yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu