Haber

Ayvalık 15 Büyükşehir, 6 İL ve 42 İLÇE Belediyesi Arasında “En İyi”

Ayvalık Belediyesi, Türkiye Çevre Eğitim ve Çevre Vakfı (TÜRÇEV) tarafından Mavi Bayrak “En İyi Çevre Eğitim Faaliyetleri” ödülüne layık görüldü. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından verilen ‘En İyi Çevre Eğitimi Etkinlikleri’ ödülü 15 Büyükşehir, 6 İl ve 42 İlçe Belediyesi arasından Ayvalık’a verildi.

Ayvalık Belediyesi, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından koordine edilen ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından yürütülen Mavi Bayrak Programı kapsamında ödüle layık görüldü.

Başkan Mesut Ergin, projelerden şöyle bahsetti; Uluslararası heyetin yaptığı değerlendirme sonucunda 2022 yılında hayata geçirdiğimiz ve Ayvalık’a ödülünü kazandıran 3 değerli farkındalık projesi; Poposuz Ayvalık Kamu İlanı Yok; değerli bir konuda farkındalık yaratmış, sinema salonları ve film festivallerinin yayın yaptığı birçok alanda binlerce izleyiciyi bilinçlendirmiştir. Büyük Deniz Çöpü Anıtı; Meydanda ve sahillerimizde sergilenirken 7 katmanıyla masmavi denizin insan eliyle yok oluşunu gözler önüne serdi. Ayvalık’ta Poposuz Uluslararası Karikatür Yarışı; 25 ülkeden 113 karikatür sanatçısı 235 eserini Ayvalık için çizdi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin yaptığı açıklamada; “Sürdürülebilir çevre yönetimi alanında mavi bayraklı plajlarımız, çevre etkinliklerimiz, çevre bilinçlendirme faaliyetlerimiz gibi pek çok projemiz hayatımızın bir parçası haline geldi. Daha yeşil, daha mavi bir Ayvalık için bu projelerle birlikte yola çıktığımız TEMA Vakfı Ayvalık Şubesi, Sebahat Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi ve TÜRÇEV’e teşekkür ederim.”

Uluslararası Delegasyon tarafından açıklanan ödül, TÜRÇEV tarafından 2023 Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni’nde takdim edilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu