Haber

Akşener’in İnce ve Özdağ ile ittifak yapacağı öne sürüldü.

Saadet Partisi Genel Merkezi’nde aday belirlemek için yapılan 6’lı masanın 12. toplantısı da sonuçsuz kaldı.

KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞI DEĞERLENDİRİLDİ

Görüşmenin ardından CHP’lilerden Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığının kesin sayıldığına dair açıklamalar geldi.

ALTI KOALİSYON KRİZİ

İyi Parti’de siyasi kaos hakim. Önce parlamenter sisteme dönme, ardından başbakan olma hayali kuran Meral Akşener, görüşmenin hemen ardından 81 il başkanını Ankara’ya çağırdı.

Ekrem İmamoğlu’nun adını yuvarlak masaya yazdıran ve reddedilen İYİ Parti lideri, ” birden fazla aday‘ diyeceği mi, yoksa adaylığını mı açıklayacağı henüz belli değil.

Öte yandan Akşener’in kurmayları, Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına karşı olduklarını belirten peş peşe açıklamalar yaptı. Hem CHP’lilerin hem de Yetkin Partililerin birbirlerine yönelik sert söylemleri muhalefetteki siyasi krizi gözler önüne serdi.

AKŞENER, ÜMİT ÖZDAĞ VE MUHARREM İNCE’NİN YOLUNU MU GETİRDİ?

Bu gelişmelerin ardından Zafer Partisi eski üyesi Adem Taşkaya’dan gündem açıklaması geldi.

Eski Zafer Partisi Genel Yönetim Kurulu Üyesi Adem Taşkaya, ” İttifaklar değişebilir! İyi Parti, Zafer, Vatan bir araya gelebilir…” söz konusu.

TAŞKAYA 24 ŞUBATTA ZAFER PARTİSİ’NDEN İSTİFA EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından Zafer Partisi’nin istifasını duyuran Taşkaya, ” Geçmişte Zafer Partisi Meclisi’nden nasıl istifa ettiysem, aynı havayı solumamak için gerekli açıklamaları daha sonra yapacağım çekincesiyle gördüğüm kadarıyla Zafer Partisi’nden de istifa ediyorum. Partiye inançları yok ve mahallelerinde muhtar bile olamıyorlar.” sözlerini kullandı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu